DSC00126

O mnie

Romuald Pawlak – urodzony w Sosnowcu w 1967 r., mieszka… tam, gdzie go życie poniesie.
Noty w Wikipedii nie ma sensu kopiować, kto ciekaw, niech pójdzie za linkiem na dole strony. Wystarczy powiedzieć, że pisze od wielu lat, opublikował jak dotąd kilkanaście książek, bardzo różnych, od literatury dziecięcej, przez literaturę obyczajową, po fantastykę.
Te najbardziej znane lub ulubione książki to „Inne okręty”, „Czarem i smokiem”, „Miłek z Czarnego Lasu”, „Czapka Holmesa”, „Póki pies nas nie rozłączy”. Niektóre dostały jakieś tam nagrody czy były nominowane do nagród, inne nie, ale autor i tak je lubi.
Uwielbia ciszę i spokój, chociaż odrobina zamieszania, szczególnie w sprzyjających okolicznościach przyrody, bywa przyjemna. Bardzo chętnie spotyka się z czytelnikami.

Jakiej muzyki słucha? Zależy od nastroju, równie dobrze może to być Mozart, jak i Dead Can Dance. U2 albo Queen. Tori Amos albo Maanam. Albo muzyka etniczna, afrykańska czy południowoamerykańska.
Czyta głównie monografie historyczne, bo lubi, ale jeśli sięga po prozę, to litania autorów byłaby zbyt długa, by zadręczać nią czytelnika – od dawnej prozy rosyjskiej po współczesnych autorów i autorki, czasem dzieła jeszcze niewydane.

Więcej informacji na: Wikipedia.pl

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *